Przeczytaj o historii FRILO

Od początku do dzisiaj

W 1978 roku Jens Friedrich i Norbert Lochner założyli tytułową firmę „Friedrich + Lochner”. W powszechnym użyciu nazwa „FRILO” rozwinęła się z czasem.

Po wycofaniu się Norberta Lochnera z działalności operacyjnej Jens Friedrich nadal prowadził firmę. Położył podwaliny pod bezpieczną przyszłość i tak w 1999 roku FRILO zostało włączone do Grupy Nemetschek jako niezależna marka.

Grupa Nemetschek jest pionierem cyfrowej transformacji w branży AEC. Jako jedyna grupa korporacyjna na świecie, Nemetschek obejmuje cały cykl życia projektów budowlanych i infrastrukturalnych za pomocą swoich rozwiązań programowych i prowadzi swoich klientów w przyszłość cyfryzacji. Przejście do koncernu stworzyło podatny grunt do dostosowania oprogramowania FRILO.Software do potrzeb szybko zmieniającej się technologii.

W 2002 roku Hans Stegmüller przejął kierownictwo. Utworzono nowy system zabezpieczeń, rozbudowano dział obsługi klienta i udoskonalono obsługę użytkowników programu.

Wraz z wprowadzeniem standardów europejskich, FRILO również poszerzyło swoją działalność na inne narodowości. Oznacza to, że użytkownicy oprogramowania FRILO.Software mogą łatwo pracować i planować dla różnych krajów.

Od grudnia 2018 roku Markus Gallenberger został nowym dyrektorem zarządzającym FRILO Software GmbH i nadal rozwija firmę. Otrzymuje wsparcie od Tanji Rohleder, Kierownik Działu Finansowego & HR, Frank Peiffer, Kierownik ds. Rozwoju Oprogramowania oraz Peter Fritz, Kierownik ds. Zarządzania produktem. Obecnie #teamfrilo liczy około 50 współpracowników.

Dziś FRILO ma ponad 60% udziału w rynku w krajach niemieckojęzycznych i oznacza:

Innowacyjne rozwiązania do analizy strukturalnej i projektowania konstrukcji.

image
image

FRILO w liczbach

42+

Lat na rynku

6000+

Zadowolonych klientów

50000+

Wykonanych projektów

100+

Dedykowanych modułów