image

Obciążenia

W tym module znajdziesz programy do obliczania i zarządzania obciążeniem, a także do wyznaczania i rozkładu obciążeń wiatrem i śniegiem.

LAST+

LAST + służy do zestawiania ciężarów własnych powierzchni i obciążeń użytkowych na elementach dachu, podłogi i ścian.

Ciężar własny elementów może być wprowadzony bezpośrednio przez użytkownika lub zaimportowany z biblioteki.

Za pomocą funkcji importu / eksportu komponenty można udostępniać innym użytkownikom – do importu biblioteki komponentów wymagana jest licencja LAST +.

image
image

LWS+

LWS+ służy do obliczania oddziaływań wiatru i śniegu na dachy o różnym kształcie. Dodatkowo uwzględnia obciążenia zsuwającym się śniegiem, zadaszenia, zaspy śnieżne, ciśnienie wewnętrzne w zamkniętych pomieszczeniach wywołane wiatrem, a także oddziaływanie wiatru na ściany wolnostojące.

WL

Program WL jest odpowiedni do wyznaczania rozkładu sił poziomych działających na budynek. Obciążenia są generowane automatycznie zgodnie z wytycznymi normy EC1. Dane można wprowadzać zarówno w formie graficznej, jak i tabelarycznej.
Program uwzględnia działanie superpozycji na podstawie EN 1992-1-1

image

Kontakt

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o FRILO skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie bezpłatną prezentację oprogramowania oraz odpowiedzą na wszystkie pytania.

Pobierz demo

Możesz sprawdzić jak działa FRILO pobierając pełną wersję ograniczoną jedynie czasowo. Wersja Trial będzie działać przez 30 dni na Twoim komputerze po instalacji.