Właśnie założyłeś własną firmę jako inżynier budowlany i szukasz odpowiedniego oprogramowania do analizy statyczno-wytrzymałościowej? A może pracujesz już z jakimś oprogramowaniem, ale jesteś niezadowolony i zastanawiasz się nad przejściem na bardziej wydajne narzędzie? Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdujesz, poznaj 7 powodów, dla których przejście na oprogramowanie FRILO jest właściwym krokiem.

Rozpoczęcie pracy z nowym oprogramowaniem zwykle wiąże się z wyzwaniami. Czy program spełni moje wymagania? Ile będzie kosztować wdrożenie nowego oprogramowania? Jak długo potrwa opanowanie softu, aby móc pracować wydajnie i produktywnie? To tylko kilka z pytań, przed którymi stają inżynierowie budownictwa, szukając odpowiedniego oprogramowania. Przedstawiamy 7 solidnych powodów, dla których powinieneś rozważyć rozpoczęcie pracy z FRILO do analizy statycznej i projektowania.

Powód 1: Model subskrypcji obniża barierę wejścia

Czy oprogramowanie do analizy statyczno-wytrzymałościowej naprawdę zapewnia to, co obiecuje? I co zrobić, jeśli programy obliczeniowe nie są zgodne z wymaganiami? Są to pytania, które czasami pojawiają się w dobrze przemyślanym procesie zakupu nieznanego oprogramowania. W końcu zakup nowego oprogramowania do analizy statyczno-wytrzymałościowej i projektowania wiąże się z wysokimi kosztami od samego początku, prawda? Nie w przypadku modelu subskrypcji FRILO. Niska inwestycja początkowa pomaga znacznie obniżyć bariery wejścia przy wdrażaniu naszego oprogramowania. Dzięki łatwym w zarządzaniu wydatkom można zachować pełną operacyjność i najpierw przekonać się o jakości oprogramowania. Ponadto, dzięki wszechstronnym modelom minimalnego okresu, jesteś w stanie reagować elastycznie, w krótkim czasie i zgodnie z bieżącą sytuacją projektową.

Powód 2: Elastyczność dzięki licencji pływającej

Licencja FRILO umożliwia instalację i korzystanie z oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów w biurze za pomocą tylko jednej licencji pływającej. W przeciwieństwie do standardowej licencji, która może być używana tylko przez jednego zarejestrowanego użytkownika wyłącznie na jednym zarejestrowanym komputerze, licencja pływająca może być współdzielona przez grupę użytkowników. Należy jednak zauważyć, że licencja pływająca umożliwia dostęp do oprogramowania tylko kilku użytkownikom w różnym czasie. Jeśli pożądany jest jednoczesny dostęp do oprogramowania przez użytkowników, należy zakupić dwie lub więcej licencji. Najważniejsze jest to, że oprogramowanie może być używane przez nieograniczoną liczbę użytkowników, niezależnie od komputera lub lokalizacji. Licencjonowanie FRILO zapewnia zatem elastyczność i obniża koszty.

Powód 3: Atrakcyjny interfejs PLUS

Dużym plusem przy wejściu do świata FRILO są programy PLUS wyposażone w nowy interfejs użytkownika. Nowoczesny wygląd generacji PLUS stanowi podstawę prostej, przejrzystej i intuicyjnej obsługi rozwiązań FRILO, które podlegają filozofii weryfikacji zorientowanej na komponenty w ich zastosowaniu. Za pomocą kreatora można łatwo wprowadzić standardowe systemy z kilkoma podstawowymi parametrami. Podstawowy system dostosowuje się następnie szybko i wydajnie za pomocą interaktywnej grafiki. Outsourcing rzadko występujących weryfikacji do oddzielnych okien dialogowych i funkcja wyszukiwania w celu szybkiego znalezienia parametrów również zapewniają przejrzystość. A w razie problemu, specjalnie zaprojektowany obszar pomocy jest dostępny bezpośrednio z programu.

Powód 4: Doskonałe wsparcie klienta na wszystkich etapach

Pierwsze kroki z nowym oprogramowaniem mogą być wyboiste. Inżynierowie budowlani czasami wkraczają na nieznane terytorium. Wszystko zaczyna się w większości od łatwego w obsłudze, ale nieznanego interfejsu użytkownika, który należy najpierw poznać i zrozumieć. Następnie pojawia się wiele nowych funkcji i nieoczekiwanych możliwości, które należy odkryć. Dlatego nasi inżynierowie wsparcia technicznego towarzyszą użytkownikom na wszystkich etapach użytkowania: od zapoznania się i aklimatyzacji po wdrożenie. Zespół FRILO zapewnia aktywne wsparcie dla nowych użytkowników i osób przechodzących na FRILO za pośrednictwem TeamViewer lub poczty elektronicznej. I to nie tylko podczas początkowej instalacji i wdrażania, ale także w przypadku problemów związanych z projektami i oprogramowaniem w codziennym życiu użytkownika.

Powód 5: Webinaria, samouczki i szkolenia

W celu pomyślnego wdrożenia, oprócz naszej obsługi klienta, dostępne są nie tylko regularne bezpłatne seminaria internetowe, ale przede wszystkim przejrzyste samouczki na naszym kanale YouTube. Pomocna będzie również dobrze zorganizowana i obszerna sekcja FAQ oraz szkolenia online. Pomoże Ci to w pełni wykorzystać nasze rozwiązania. W naszym kampusie można w każdej chwili zapoznać się z tematami webinariów i szkoleń online znajdujących się obecnie w ofercie.

Powód 6: Interoperacyjność i OpenBIM

Płynna, bezstratna wymiana danych stanowi podstawę szybkiej i wydajnej współpracy między specjalistycznymi dyscyplinami architektury oraz analizy i projektowania konstrukcji w fazach pracy od 1 do 5 HOAI. Dlatego FRILO jest zaangażowane w interoperacyjność danych i proces OpenBIM! Prawdziwa interoperacyjność wymaga jednak otwartego środowiska oprogramowania AEC, wydajnych programów i powszechnie akceptowanych standardów. Dzięki FRILO BIM Connector użytkownicy FRILO mają dostęp do potężnego narzędzia, za pomocą którego pliki IFC i SAF z rozwiązań CAD, mogą być łatwo wczytane i przygotowane do obliczeń konstrukcyjnych przy niewielkim wysiłku. Ponadto nasze bezpośrednie interfejsy między FRILO a oprogramowaniem do analizy strukturalnej 3D SCIA Engineer pomagają zwiększyć produktywność podczas obliczania nośności i użytkowalności.

Powód 7: FRILO – stabilność i postęp

„We build on stability”! Nasz slogan odnosi się nie tylko do naszych programów do analizy statyczno-wytrzymałościowej i projektowania, które wspierają użytkownika w zapewnianiu stabilności konstrukcji nośnych. To także obietnica: jako firma koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju i długowieczności, abyś mógł planować z nami bezpiecznie i na długi czas. Mając za sobą Grupę Nemetschek i Nemetschek Engineering – połączenie FRILO, oprogramowania SCIA Engineer i oprogramowania DC-Software – jesteśmy siłą, która liczy się na bardzo rozdrobnionym europejskim rynku oprogramowania do obliczeń. Nieustanny postęp i silny duch innowacji są paliwem dla naszego wzrostu gospodarczego.