Fuzja FRILO Software GmbH i DC-Software Doster & Christmann GmbH z Grupą ALLPLAN została prawnie zakończona 1 lipca 2024 roku. Dzięki połączeniu sił ALLPLAN rozszerza swoją ofertę rozwiązań inżynierii strukturalnej o analizę konstrukcji i inżynierię fundamentów, tworząc w ten sposób kompleksowy przepływ pracy od projektowania koncepcyjnego, przez analizę i projektowanie konstrukcji, po szczegółowy projekt, prefabrykację oraz budowę.

Fuzja stanowi ważny krok w rozwoju zintegrowanych rozwiązań od projektowania do budowy, obejmujących analizę i projektowanie architektoniczne oraz konstrukcyjne, aż po detale konstrukcyjne oraz prefabrykację.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z fuzji z FRILO i DC-Software. Ten krok umożliwia nam rozszerzenie naszego portfolio produktów i oferowanie naszym klientom jeszcze bardziej kompleksowych rozwiązań na co dzień. Projekty mogą być realizowane bardziej produktywnie, z wyższą jakością i w sposób bardziej ekologiczny. Razem możemy nadal napędzać cyfryzację w branży budowlanej i dostarczać innowacyjne przepływy pracy,” mówi Dr. Detlef Schneider, CEO ALLPLAN.

Integracja trzech firm tworzy unikalne portfolio rozwiązań programowych, które obejmują cały proces budowlany od projektu do realizacji. ALLPLAN dostarcza platformę BIM dla branży AEC, która obejmuje cały przepływ pracy projektu od wstępnej koncepcji, przez szczegółowy projekt i planowanie interdyscyplinarne, po fabrykację oraz budowę.

FRILO oferuje rozwiązania programowe do projektowania elementów konstrukcyjnych i wspiera inżynierów konstrukcji w obliczeniach nośności i stabilności konstrukcji budowlanych z żelbetu, stali, drewna i muru. DC-Software dostarcza rozwiązania dla inżynierii fundamentów, które wspierają inżynierów geotechnicznych w obliczeniach stabilności fundamentów i konstrukcji oporowych oraz w ich planowaniu, projektowaniu i wymiarowaniu.

Fuzja znajduje również odzwierciedlenie w zewnętrznym wizerunku. Od 1 lipca 2024 roku wprowadzono nowe logotypy BY ALLPLAN.

Oficjalna fuzja SCIA, głównego dostawcy oprogramowania do analizy i projektowania konstrukcji, ma zostać zakończona na początku 2025 roku.