Zapraszamy do przeczytania case study i poznania historii firmy Design 2M, wykorzystującej na co dzień w swojej działalności oprogramowanie FRILO.

O firmie

Firma design 2M została założona przez Pana Marka Mszanika 19 lat temu.
Pan Marek już w swojej młodości odkrył pasję do rysunku, którą przez wiele lat rozwijał szkoląc swój warsztat. W późniejszych latach pojawiło się zainteresowanie matematyką, w której Pan Marek równie swobodnie się odnajdywał. Połączenie tych dwóch pasji zaowocowało pracą na stanowisku konstruktora budowlanego, dzięki czemu Pan Marek może spełniać się w swoim zawodzie w 100%.

Klienci firmy

Firma Design 2M realizuje pojedyncze projekty dla inwestorów, a także prowadzi wieloletnie współprace z wieloma architektami i firmami podwykonawczymi. Firma specjalizuje się w projektowaniu konstrukcji różnorodnych budynków – od tych mniej zaawansowanych jak domy mieszkalne, po większe projekty jak obiekty przemysłowe, wieże, maszty, czy mosty.

Jak FRILO wspomaga funkcjonowanie firmy

Zespół projektowy firmy Design 2M składa się z 2 osób, które czynnie projektują w oprogramowaniu FRILO. Program został wdrożony dzięki Panu Markowi, który poszukiwał oprogramowania, które umożliwi projektowanie obiektów takich jak galerie handlowe czy obiekty przemysłowe prefabrykowane. Wybór padł na FRILO i od pierwszej styczności z programem, Pan Marek uświadomił sobie, że znalazł odpowiedni program, który sprosta jego oczekiwaniom.

Przed wdrożeniem oprogramowania FRILO firma Design 2M korzystała tylko z oprogramowania Autodesk Robot Structural, jednak z racji ciągłego rozwoju firmy i realizacji coraz to bardziej zaawansowanych projektów, Pan Marek był skłonny zainwestować w pewne i jednocześnie niezawodne rozwiązanie, z którym będzie w stanie zwymiarować krótkie wsporniki, belki pocięte, a także dźwigar strunobetonowy.

Firma Design 2M podejmuje się różnorodnych, często bardzo wymagających projektów. Jednym z przykładów to projektowanie budynku z eliptycznymi ścianami żelbetowymi wraz ze schodami dywanowymi. Ten projekt posiadał wiele elementów o zmiennych krzywiznach i od firmy Design 2M wymagane było dokładne wykonanie modelu przestrzennego konstrukcji powłokowej.