Inżynierowie budowlani często na budowę czy też na spotkania związane z projektem muszą nosić stosy dokumentów z obliczeniami statycznymi.

Naprzeciw temu wyszedł FRILO, oferując rozwiązanie w postaci połączenia FRILO Document Designer i StaticsToGo App. Wszystkie dane mogą zostać wprowadzone do jednego dokumentu jako głównego źródła danych, do którego będziesz mógł mieć dostęp zarówno z poziomu komputera, jak i smartfona.

Oprogramowanie FRILO ma na swoim koncie ponad 100 indywidualnych programów obliczeniowych, które dokładnie rozwiązują odpowiednie zadania statyczne. Pozwala inżynierom budowlanym na dużą elastyczność i możliwość rozwiązywania trudnych problemów. Z drugiej strony w kontekście kompleksowego projektu budowlanego, inżynier często musi korzystać ze sporej ilości programów do kalkulacji na raz. FRILO Document Designer (FDD) powstał, by inżynierowie nie musieli nosić ze sobą dużej ilości dokumentów z każdej kalkulacji.

Kompaktowe, wygodne i przejrzyste

FDD optymalizuje zarządzanie, integrację i procesowanie dokumentów wyjściowych poprzez połączenie wszystkich projektów z programów FRILO w jeden plik — kompaktowo, wygodnie i przejrzyście.

Aby otworzyć FDD, wystarczy, że klikniesz dwa razy na pożądany projekt w FRILO Control Center (FCC). Pusty dokument może zostać edytowany w zakładce „Elementy”. Po otwarciu danego programu do kalkulacji przez przycisk „Nowy element” w FDD, przeprowadzone kalkulacje są wysyłane bezpośrednio do dokumentu wyjściowego. Wszystkie wprowadzone w ten sposób elementy zostają posortowane w rozdziały. Automatycznie wygenerowany spis treści oraz niezawodna ciągła numeracja rozdziałów, podrozdziałów i stron pozwala nadać spójnemu dokumentowi statycznemu uporządkowaną strukturę w mgnieniu oka.

Użytkownik nie tylko może dodawać do dokumentu nowe rozdziały, podrozdziały, narzędzia i komponenty, ale też stronę tytułową, uwagi wstępne oraz zamykające i puste strony.

Pojedyncze elementy mogą zostać przemieszczone w dokumencie za pomocą funkcji Przeciągnij i Upuść.

Inna funkcja pozwala na dodanie zewnętrznych dokumentów tekstowych i arkuszy roboczych do dokumentu projektu do zoptymalizowanego zarządzania danymi.

Program obsługuje formaty Microsoft Word, Excel, OpenDocument Text i PDF. Dzięki dodatkowym opcjom układu można zmienić i określić format dokumentów, marginesów, typów i rozmiarów czcionek, a także wzory układu.

   

Dokumenty statyczne na drogę!

Aplikacja FRILO StaticsToGo app pozwala na wygodne zarządzanie dokumentami. Dzięki niej użytkownicy mogą wszędzie mieć dostęp do swoich wpełnionych dokumentów statycznych z poziomu smartfona. W ten sposób znikną problemy z bałaganem w papierowych dokumentach na budowie czy spotkaniach. Aplikacja synchronizuje wszystkie projekty i struktury dokumentów z FDD z poziomu tabletów i smartfonów, aby użytkownicy mogli mieć do nich dostęp offline w postaci PDF.

Podgląd dokumentu na smarfonie czy tablecie wygląda podobnie do tego znanego z komputerów. Użytkownik może dodawać notatki do plików w aplikacji zgodnie z uznaniem.

W biurze notatki mogą zostać ponownie zsynchronizowane i wyświetlone na pulpicie.

W duchu Common Data Environment, aplikacja działa jako główne źródło danych dla wszystkich strukturalnych planerów i inspekcji inżynierów budowlanych, ponieważ dane i pomysły mogą być pakowane i wymieniane za pomocą funkcji notowania. Pozwala ona użytkownikowi na dodawanie zdjęć i grafik do dokumentu statycznego. Zdjęcia mogą zostać dodane wprost z aparatu lub z galerii  zdjęć. Możliwe jest również zaznaczanie za pomocą funkcji Rysowania.

Aplikacja jest dostępna zarówno na system Android, jak i iOS.

 
Chcesz wiedzieć więcej na temat aplikacji?
Skontaktuj się z nami! Wypełnij poniższy formularz.