1 stycznia 2021 r. jest bez wątpienia ważną datą w kalendarzu inżynierów budownictwa. To właśnie w tym dniu zaczną powszechnie obowiązywać w polskim prawie budowlanym tzw. Eurokody. Są to europejskie normy związane z wykonywaniem projektów i obliczeń konstrukcji. które na stałe zastąpią polskie normy.

Rozpoczęcie obowiązywania Eurokodów to istotny moment dla wszystkich projektantów konstrukcji budowlanych, użytkujących na co dzień programy CAD / BIM. Nie wszystkie bowiem obsługują normy europejskie. Warto zwrócić uwagę na ten fakt, wybierając nowy program. Pozwoli to z pewnością uniknąć niepotrzebnych problemów i stresu w przyszłości.

Na szczęście użytkownicy oprogramowania FRILO mogą spać spokojnie. Program posiada zaimplementowane eurokody, dzięki czemu pozwoli na szybkie i komfortowe wykonywanie obliczeń konstrukcyjnych, w zgodzie z obowiązującym prawem budowlanym.

Listę Eurokodów (aktualną na dzień 14.08.2019) wprowadzonych do zbioru Polskich Norm możecie znaleźć na stronie pkn.pl: Link >

Źródło: pkn.pl