Razem z serią FRILO & FRIENDS odkryjesz nową funkcjonalność oprogramowania FRILO oraz innych programów CAD.

Opracowaliśmy inteligentne połączenie między SCIA i FRILO, aby umożliwić holistyczną i kompletną weryfikację fundamentów. Dwa sprawdzone rozwiązania programowe wyjątkowo dobrze się uzupełniają, zapewniając inżynierowi konstrukcji dokładne i wydajne rozwiązanie dla typowego wyzwania w codziennej pracy – projektowania fundamentów.

Fundamenty tworzą stabilną podstawę budynku. Jako podkonstrukcja, ich podstawowym zadaniem jest bezpieczne przenoszenie pionowych i poziomych obciążeń konstrukcji nośnej na grunt. Fundament, aby spełniał swoją funkcję, musi być bardziej wytrzymały i bardziej odporny na wibracje niż posadowiona na nim konstrukcja. Z tego powodu prawidłowa i wiarygodna weryfikacja bezpieczeństwa konstrukcji i użyteczności fundamentów jest niezbędna w inżynierii budowlanej.

Interfejs pomiędzy SCIA Engineer i FRILO FD+ niezawodnie przenosi geometrię modelu i wynikające z niej siły wewnętrzne z ogólnej analizy SCIA do bardziej wyspecjalizowanego komponentu FRILO FD+. Następnie w FRILO FD+ można zaprojektować zbrojenie fundamentu, kończąc jednocześnie niezbędne weryfikacje geotechniczne. Dlatego też czasochłonne i podatne na błędy ręczne wprowadzanie sił wewnętrznych nie jest konieczne.

Poniższy podręcznik zawiera instrukcje prawidłowego modelowania podkładu w SCIA Engineer. Dowiesz się w nim, jak odbywa się transfer danych na styku dwóch pakietów oprogramowania. Na koniec otrzymasz również przegląd możliwości weryfikacji programu FRILO FD+.

Postaw z nami na wzajemne wsparcie, a nie konkurencyjność na rynku!