FRILO rozszerza portfolio o zaawansowane programy i funkcje

Stuttgart, 15 listopada 2023 r. – FRILO Software GmbH z powodzeniem dostarczyło wersję 2024-1. Wraz z aktualizacją, dostawca innowacyjnych rozwiązań do obliczeń konstrukcyjnych i projektowania konstrukcji wprowadza na rynek nowy program, który umożliwia analizę belek drewnianych wzmocnionych drewnem lub stalą. Ponadto opracowano dwa nowe programy PLUS dla konstrukcji stalowych: SWA+ i QS+. Integracja Schöck Tronsole® w B7+ umożliwia również pomiar izolacyjności od dźwięków uderzeniowych na schodach zgodnie z aprobatą producenta elementu.

Nowy program FRILO Reinforced Timber Beam HTV+ umożliwia inżynierom konstrukcyjnym obliczanie jedno- i wieloprzęsłowych belek drewnianych ze zmiennie definiowanymi wzmocnieniami (drewnianymi lub stalowymi). Belki drewniane mogą być wzmocnione z jednej lub obu stron za pomocą dodatkowych przekrojów drewnianych lub profili stalowych U lub L. Wzmocnienia boczne są połączone z drewnianym rdzeniem jako system sprzężony za pomocą różnych urządzeń łączących. Zbrojenia mogą być składowane i ładowane oddzielnie od rdzenia drewnianego. Użytkownicy mogą rozważyć, kołki, pręty gwintowane i złącza jako urządzenia łączące. Oprócz swobodnego wyboru podpór dla różnych układów statycznych, obciążenia można dowolnie przykładać do wszystkich prętów. Sprzężony system jest obliczany za pomocą analizy kratownicowej, a obciążenia rozkładają się na łączące urządzenia.

HTV+ dostępne od połowy grudnia

Belki, które zostały obliczone w programach DLT+ lub HTM+, można przenieść bezpośrednio do programu HTV+ i tam zmodernizować. „W celu ochrony zasobów coraz ważniejsze staje się wykorzystanie istniejących zasobów. Dzięki programowi HTV+ zapewniamy inżynierom budowlanym program, który wspiera ich w konserwacji istniejących belek drewnianych wszędzie tam, gdzie jest to możliwe” – mówi Manuel Walter, dyrektor ds. produktów FRILO i DC. Program HTV+ będzie dostępny dla klientów FRILO od połowy grudnia.

Wymiarowanie przegubowych połączeń belkowo-kątowych w konstrukcjach stalowych

Rozszerzono również portfolio programów w zakresie konstrukcji stalowych. Nowy program PLUS Steel Angle Connection SWA+ nadaje się do wymiarowania przegubowych połączeń belkowo-kątowych w konstrukcjach stalowych. Użytkownik może skonfigurować połączenie belki z wycięciem lub bez niego i rozmieścić wycięcie po jednej lub obu stronach. Geometrię kąta i wzory można określić lub pobrać z katalogu konfiguracji połączeń. Za pomocą nowego programu PLUS Przekroje stalowe Ogólne QS+ można modelować wartości przekrojów dowolnych cienkościennych przekrojów konstrukcji stalowych. Pliki DXF mogą być używane jako slajdy pomocnicze do graficznego modelowania przekrojów. Program określa pole przekroju, powierzchniowe momenty bezwładności i momenty oporu.

Integracja Schöck Tronsole® ze schodami B7+

FRILO jest pierwszym oprogramowaniem do analizy statycznej, które umożliwia projektowanie żelbetowych klatek schodowych z elementem izolacji dźwiękowej uderzeniowej Schöck Tronsole®. Elementy zintegrowane w programie FRILO Staircase B7+ to Tronsole® Typ F do dźwiękochłonnego łączenia klatek schodowych z podestami i stropami oraz Typ B do łączenia z płytami stropowymi. Projekt oparty jest na zatwierdzeniu/aprobacie organów budowlanych Schöck. Na podstawie wcześniej wybranych parametrów wejściowych w programie FRILO oraz obliczonych sił podporowych odpowiedni Tronsole jest przekazywany do B7+ za pośrednictwem interfejsu internetowego udostępnionego przez Schöck. B7+ pomaga użytkownikowi spełnić wymagania dotyczące betonowej osłony i wymiarów zgodnie z zatwierdzeniem. „Cieszymy się, że udało nam się jeszcze bardziej pogłębić intensywną współpracę z producentem elementów, firmą Schöck, poprzez zintegrowanie Tronsole w rozwiązanie B7+. Pozytywne opinie od naszych klientów potwierdzają, że inżynierowie konstrukcyjni korzystają dzisiaj i w przyszłości ze współpracy między tymi dwoma tradycyjnymi firmami” – mówi Markus Gallenberger, dyrektor generalny FRILO Software GmbH.

Czytaj więcej

7 powodów, dla których warto zacząć korzystać z oprogramowania FRILO

Właśnie założyłeś własną firmę jako inżynier budowlany i szukasz odpowiedniego oprogramowania do analizy statyczno-wytrzymałościowej? A może pracujesz już z jakimś oprogramowaniem, ale jesteś niezadowolony i zastanawiasz się nad przejściem na bardziej wydajne narzędzie? Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdujesz, poznaj 7 powodów, dla których przejście na oprogramowanie FRILO jest właściwym krokiem.

Rozpoczęcie pracy z nowym oprogramowaniem zwykle wiąże się z wyzwaniami. Czy program spełni moje wymagania? Ile będzie kosztować wdrożenie nowego oprogramowania? Jak długo potrwa opanowanie softu, aby móc pracować wydajnie i produktywnie? To tylko kilka z pytań, przed którymi stają inżynierowie budownictwa, szukając odpowiedniego oprogramowania. Przedstawiamy 7 solidnych powodów, dla których powinieneś rozważyć rozpoczęcie pracy z FRILO do analizy statycznej i projektowania.

Powód 1: Model subskrypcji obniża barierę wejścia

Czy oprogramowanie do analizy statyczno-wytrzymałościowej naprawdę zapewnia to, co obiecuje? I co zrobić, jeśli programy obliczeniowe nie są zgodne z wymaganiami? Są to pytania, które czasami pojawiają się w dobrze przemyślanym procesie zakupu nieznanego oprogramowania. W końcu zakup nowego oprogramowania do analizy statyczno-wytrzymałościowej i projektowania wiąże się z wysokimi kosztami od samego początku, prawda? Nie w przypadku modelu subskrypcji FRILO. Niska inwestycja początkowa pomaga znacznie obniżyć bariery wejścia przy wdrażaniu naszego oprogramowania. Dzięki łatwym w zarządzaniu wydatkom można zachować pełną operacyjność i najpierw przekonać się o jakości oprogramowania. Ponadto, dzięki wszechstronnym modelom minimalnego okresu, jesteś w stanie reagować elastycznie, w krótkim czasie i zgodnie z bieżącą sytuacją projektową.

Powód 2: Elastyczność dzięki licencji pływającej

Licencja FRILO umożliwia instalację i korzystanie z oprogramowania na dowolnej liczbie komputerów w biurze za pomocą tylko jednej licencji pływającej. W przeciwieństwie do standardowej licencji, która może być używana tylko przez jednego zarejestrowanego użytkownika wyłącznie na jednym zarejestrowanym komputerze, licencja pływająca może być współdzielona przez grupę użytkowników. Należy jednak zauważyć, że licencja pływająca umożliwia dostęp do oprogramowania tylko kilku użytkownikom w różnym czasie. Jeśli pożądany jest jednoczesny dostęp do oprogramowania przez użytkowników, należy zakupić dwie lub więcej licencji. Najważniejsze jest to, że oprogramowanie może być używane przez nieograniczoną liczbę użytkowników, niezależnie od komputera lub lokalizacji. Licencjonowanie FRILO zapewnia zatem elastyczność i obniża koszty.

Powód 3: Atrakcyjny interfejs PLUS

Dużym plusem przy wejściu do świata FRILO są programy PLUS wyposażone w nowy interfejs użytkownika. Nowoczesny wygląd generacji PLUS stanowi podstawę prostej, przejrzystej i intuicyjnej obsługi rozwiązań FRILO, które podlegają filozofii weryfikacji zorientowanej na komponenty w ich zastosowaniu. Za pomocą kreatora można łatwo wprowadzić standardowe systemy z kilkoma podstawowymi parametrami. Podstawowy system dostosowuje się następnie szybko i wydajnie za pomocą interaktywnej grafiki. Outsourcing rzadko występujących weryfikacji do oddzielnych okien dialogowych i funkcja wyszukiwania w celu szybkiego znalezienia parametrów również zapewniają przejrzystość. A w razie problemu, specjalnie zaprojektowany obszar pomocy jest dostępny bezpośrednio z programu.

Powód 4: Doskonałe wsparcie klienta na wszystkich etapach

Pierwsze kroki z nowym oprogramowaniem mogą być wyboiste. Inżynierowie budowlani czasami wkraczają na nieznane terytorium. Wszystko zaczyna się w większości od łatwego w obsłudze, ale nieznanego interfejsu użytkownika, który należy najpierw poznać i zrozumieć. Następnie pojawia się wiele nowych funkcji i nieoczekiwanych możliwości, które należy odkryć. Dlatego nasi inżynierowie wsparcia technicznego towarzyszą użytkownikom na wszystkich etapach użytkowania: od zapoznania się i aklimatyzacji po wdrożenie. Zespół FRILO zapewnia aktywne wsparcie dla nowych użytkowników i osób przechodzących na FRILO za pośrednictwem TeamViewer lub poczty elektronicznej. I to nie tylko podczas początkowej instalacji i wdrażania, ale także w przypadku problemów związanych z projektami i oprogramowaniem w codziennym życiu użytkownika.

Powód 5: Webinaria, samouczki i szkolenia

W celu pomyślnego wdrożenia, oprócz naszej obsługi klienta, dostępne są nie tylko regularne bezpłatne seminaria internetowe, ale przede wszystkim przejrzyste samouczki na naszym kanale YouTube. Pomocna będzie również dobrze zorganizowana i obszerna sekcja FAQ oraz szkolenia online. Pomoże Ci to w pełni wykorzystać nasze rozwiązania. W naszym kampusie można w każdej chwili zapoznać się z tematami webinariów i szkoleń online znajdujących się obecnie w ofercie.

Powód 6: Interoperacyjność i OpenBIM

Płynna, bezstratna wymiana danych stanowi podstawę szybkiej i wydajnej współpracy między specjalistycznymi dyscyplinami architektury oraz analizy i projektowania konstrukcji w fazach pracy od 1 do 5 HOAI. Dlatego FRILO jest zaangażowane w interoperacyjność danych i proces OpenBIM! Prawdziwa interoperacyjność wymaga jednak otwartego środowiska oprogramowania AEC, wydajnych programów i powszechnie akceptowanych standardów. Dzięki FRILO BIM Connector użytkownicy FRILO mają dostęp do potężnego narzędzia, za pomocą którego pliki IFC i SAF z rozwiązań CAD, mogą być łatwo wczytane i przygotowane do obliczeń konstrukcyjnych przy niewielkim wysiłku. Ponadto nasze bezpośrednie interfejsy między FRILO a oprogramowaniem do analizy strukturalnej 3D SCIA Engineer pomagają zwiększyć produktywność podczas obliczania nośności i użytkowalności.

Powód 7: FRILO – stabilność i postęp

„We build on stability”! Nasz slogan odnosi się nie tylko do naszych programów do analizy statyczno-wytrzymałościowej i projektowania, które wspierają użytkownika w zapewnianiu stabilności konstrukcji nośnych. To także obietnica: jako firma koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju i długowieczności, abyś mógł planować z nami bezpiecznie i na długi czas. Mając za sobą Grupę Nemetschek i Nemetschek Engineering – połączenie FRILO, oprogramowania SCIA Engineer i oprogramowania DC-Software – jesteśmy siłą, która liczy się na bardzo rozdrobnionym europejskim rynku oprogramowania do obliczeń. Nieustanny postęp i silny duch innowacji są paliwem dla naszego wzrostu gospodarczego.

Czytaj więcej

Poznaj aplikację MW+ do weryfikacji stateczności konstrukcji ścian

Murowanie to powszechnie stosowana technika budowlana ze względu na jej trwałość i estetykę konstrukcji. Elementy wykonane tą techniką, takie jak ściany czy filary, należy sprawdzić, po to aby upewnić się, że są solidne i bezpieczne pod względem konstrukcyjnym. W tym celu stosuje się programy do analizy.

Aplikacje MW+ to oprogramowanie przeznaczone do weryfikacji ścian i filarów wykonanych z muru o prostokątnym przekroju. Weryfikacja odbywa się zgodnie z dostępnymi normami, w zależności od licencji użytkownika. Obejmują one m.in. DIN 1053-1:1996-11, DIN 1053-100:2007-09, EN 1996-1-1 i EN 1996-3.

Programy oferują metody obliczeń do weryfikacji konstrukcji zarówno uproszczone, jak i rozszerzone czyli dokładniejsze.

MWX+/MWM+/MWK+ to programy przeznaczone do weryfikacji pojedynczych ścian oraz ścian wielokondygnacyjnych. Pozwalają również na analizę płyt stropowych obciążonych siłą tnącą. MWK+ został specjalnie zaprojektowany do analizy ścian piwnic obciążonych bocznym parciem gruntu.

MWP+ to oprogramowanie służące do weryfikacji filarów murowanych, które są głównie obciążone siłą ściskającą podczas jednoosiowego i dwuosiowego zginania. Program umożliwia wybór odpowiedniego typu filara murowanego oraz warunków podparcia. Filary murowane mogą być obciążone siłami pionowymi i poziomymi, w tym skupionymi siłami pionowymi oraz równomiernie rozłożonymi lub skupionymi siłami poziomymi.

Podsumowując, programy murarskie są niezbędnymi narzędziami do zapewnienia bezpieczeństwa konstrukcyjnego murowanych ścian i filarów. Programy komputerowe oferują różne metody obliczeniowe i standardy dostosowane do potrzeb użytkownika. Dzięki wielu opcjom definiowania elementu, możliwości przenoszenia obciążenia oraz szczegółowej definicji materiału, programy murarskie stanowią ogromne wsparcie dla inżynierów.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

    Czytaj więcej

    TMSYS sp. z o.o. jako główny partner merytoryczny Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji

    TMSYS sp. z o.o wraz z Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Gliwice zapraszają na XXXVII Ogólnopolskie Warsztaty Pracy Projektanta Konstrukcji, rozpoczynające kolejny czteroletni cykl szkoleniowy zatytułowany:

    Naprawy i wzmocnienia konstrukcji z przewodnim tematem:
     KONSTRUKCJE ŻELBETOWE.

    Jako główny partner Warsztatów zaprezentujemy rozwiązania CAD/BIM dla konstrukcji żelbetowych, czyli Allplan, FRILO, SCIA Engineer, CYPE i ich wykorzystanie w praktyce inżyniera budownictwa.

    Poniżej do pobrania program 4-dniowej konferencji:


    Szczegóły wydarzenia:

    Warsztaty to największa w kraju konferencja przeznaczona dla projektantów konstrukcji budownictwa ogólnego, przemysłowego, komunalnego i inżynieryjnego, producentów materiałów budowlanych, specjalistycznych firm oraz przedsiębiorstw wykonawczych.

    Dla uczestników ufundowaliśmy 3 nagrody, które zostaną rozlosowane podczas Warsztatów:

    • Roczna licencja oprogramowania do projektowania w technologii BIM — ALLPLAN Engineering.
    • Pełna licencja na rok programu do obliczeń konstrukcji FRILO.
    • Z ramienia CYPE 2-dniowy pobyt dla 2 osób w klimatycznym Alicante.

    Więcej szczegółów dotyczących nagród znajdziecie na naszym stoisku, w głównym holu hotelu STOK.

    Po informacje dotyczące uczestnictwa odsyłamy na stronę organizatora:

    Czytaj więcej

    Ścieżka Smart – zyskaj dotację na oprogramowanie FRILO

    Szukasz możliwości na sfinansowanie różnych obszarów działalności Twojej firmy? Prowadzisz przedsiębiorstwo innowacyjne i chcesz wprowadzać nowe produkty i usługi do swojej działalności? A może potrzebujesz oprogramowania optymalizującego proces pracy i gwarantującego ciągły rozwój Twojej firmie?

    Szczegółowy opis

    PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości) stworzyła nowy projekt finansowania dla małych i średnich podmiotów, prowadzących swą działalność na terenie Polski. Celem konkursu jest wsparcie finansowe przedsiębiorstw w kierunku wdrażania innowacji produktowych, procesowych oraz cyfryzacji. Wszystko po to, aby zapewnić firmom możliwości rozwoju.

    Modułowość

    Projekty mogą dotyczyć opracowania lub wdrożenia innowacji i składać się maksymalnie z siedmiu różnych modułów. Moduły w ramach projektu mogą być realizowane w sposób linearny (realizacja danego modułu jest kontynuacją innego modułu) lub nielinearny (moduły realizowane niezależnie). Wsparcie w Ścieżce SMART może być udzielone na realizację projektów obejmujących:

    • prowadzenie prac badawczo-rozwojowych,
    • wdrożenie wyników prac B+R,
    • rozbudowę infrastruktury badawczej,
    • transformację cyfrową lub zieloną przedsiębiorstwa
    • oraz internacjonalizację przedsiębiorstwa i podnoszenie kompetencji kadr

    Jeżeli jesteś zainteresowany przeznaczeniem dofinansowania na nasze produkty bądź usługi, najbardziej powinny interesować Cię następujące moduły:

    • wdrożenie innowacji (obligatoryjnie) – moduł obejmuje dofinansowanie wdrożenia w przedsiębiorstwie wyników prac B+R, posiadanych przez Wnioskodawcę lub będących efektem realizacji modułu B+R. Wyniki prac B+R muszą prowadzić do powstania innowacji produktowej lub procesowej, co najmniej na poziomie krajowym. Wsparcie w tym module udzielane jest w formie dotacji warunkowej, która częściowo podlega zwrotowi – szczegółowe warunki reguluje umowa o dofinansowanie
    • cyfryzacja (fakultatywnie) – moduł umożliwia dofinansowanie transformacji cyfrowej oraz zapewnienia cyberbezpieczeństwa działalności przedsiębiorstwa Wnioskodawcy. Działania zaplanowane w module muszą prowadzić do wdrożenia innowacji produktowej lub procesowej przynajmniej na poziomie przedsiębiorstwa
    • kompetencje (fakultatywnie) –  wsparcie udzielane w module umożliwia doskonalenie kompetencji pracowników i osób zarządzających, zdobywanie przez nich nowych umiejętności oraz wiedzy, a także nabywanie kwalifikacji
    Jak możesz wykorzystać dofinansowanie?

    Dostarczamy rozwiązania wspomagające wszelkie procesy projektowe, obliczeniowe oraz wykonawcze. Oferowane oprogramowania usprawniają codzienną pracę poprzez wbudowane, innowacyjne funkcje i moduły. Gwarantują przyspieszenie procesu projektowego, wykrywanie błędów na wczesnym etapie projektu, co finalnie wpływa na  oszczędność kosztów produkcyjnych. W skład naszych innowacyjnych rozwiązań wchodzą m.in.: Allplan, CYPE, FRILO Software oraz SCIA Engineer. Poza tym zapewniamy branżowe kursy z zakresu obsługi programów na naszej platformie szkoleniowej Mastern.
    (DODAĆ LINK DO PLATFORMY).

    Termin naboru trwa od 21.02.2023 do 12.04.2023. Możliwość wypełnienia wniosku oraz więcej informacji na temat projektu znajdziesz na stronie internetowej PARP.

    Czytaj więcej

    Wywiad z prezesem Pracowni MOSTOPOL

    Wywiad z dr inż. Mariuszem Pustelnikiem – Prezesem Zarządu Pracowni Projektowej MOSTOPOL spółka z o.o., która specjalizuje się w tworzeniu dokumentacji projektowej w zakresie projektów budowlanych, wykonawczych i technologicznych, korzystając przy tym z oprogramowania Allplan i DC Software.

    O firmie:

    1. Ile lat istnieje Państwa firma?

    Istniejemy od grudnia 2005 roku, czyli w tym roku obchodzimy 17 rocznicę istnienia.

    2. Jakie projekty zwykle Państwo realizujecie?

    Specjalizujemy się w projektach infrastruktury czyli projektowanie dróg i ulic, mostów, ale też mamy na swoim koncie projekty branży geotechnicznej a także hydrotechnicznej.

    3. Proszę opowiedzieć o najciekawszych przedsięwzięciach

    Jednym z najciekawszych projektów jest projekt wykonawczy budowli hydrotechnicznych dla projektowanego Zbiornika Racibórz, gdzie wykonaliśmy największe i najbardziej odpowiedzialne budowle hydrotechniczne jak np. budowla przelewowo-spustowa na rzece Odrze., czy upust do tzw. Odry Miejskiej. Ostatnio zakończyliśmy też prace i uzyskali Zezwolenie Realizacji Inwestycji Drogowej dla Budowy fragmentu Obwodnicy Opola, z mostem przez Odrę z wieloma dużymi obiektami mostowymi.

    4. Jak scharakteryzowaliby Państwo swoich klientów, jakie cechy mają wspólne, a może czymś się wyróżniają?

    Nasi klienci to głównie średnie i duże  firmy wykonawcze, oraz zarządcy kolei i dróg różnego szczebla. Część naszych zadań realizujemy na wyjątkowo wymagającym rynku niemieckim. Wspieramy zarówno tamtejsze firmy wykonawcze jak i stale współpracujemy z biurami projektowymi. Od niedawna naszym klientem jest Budimex-bau czyli spółka polskiego Budimexu, która toruje sobie drogę na tamtejszym rynku. Wszystkich naszych klientów cechują duże wymagania jakościowe co dokumentacji, jesteśmy rygorystycznie rozliczani z założeń projektowych, jakie poczyniliśmy na początku projektu.

    5. Na jakich softach pracujecie?

    Oprogramowanie na jakim pracujemy podzieliłbym na kilka grup. Pierwsza część to oczywiście grupa oprogramowania typu office, następna do tworzenia dokumentacji rysunkowej i tu używamy od lat oprogramowania Autodesku oraz od kilku lat oprogramowania Allplan. Osobną grupę stanowi oprogramowanie do wykonywania obliczeń statyczno-wytrzymałościowych. Używanymi przez nas programami są Midas Civil, Midas GTS NX, Midas FEA NX – do obliczeń MES, Pełny pakiet DC-Software  do obliczeń geotechnicznych oraz wiele mniejszych programów wspomagających proces projektowy.

    6. Do jakich projektów używacie DC Software? W czy najbardziej się sprawdza, na którym etapie, które funkcje?

    Pakietu DC-Software używamy do inżynierskich obliczeń konstrukcji geotechnicznych: ścianek szczelnych, stateczności głębokich wykopów, osiadań, fundamentów etc. 

    7. Dlaczego Państwo się zdecydowali na DC Software i z jakimi programami dokonywali porównywania dokonując wyboru?

    Oprogramowanie to znane jest na rynku niemieckim. Używa go jedna z firm, z którą współpracujemy i poleciła jako jeden z najlepszych produktów na rynku. Dzisiaj doceniamy fakt, że był to dobry wybór.

    8. Czy projekty wykonane w Allplanie i DC są realizowane na rynek polski czy zagraniczny?

    Projekty w Allplanie i DC-Software stosujemy zarówno do opracowań na rynek polski jak i niemiecki.

    Czytaj więcej

    Największa oszczędność! -40% na licencje wieczyste z okazji CYBER WEEK

    Przed Tobą największa obniżka cen tego roku.
    Zyskaj licencję wieczystą FRILO z rabatem do -40%! Aby wziąć udział w wyprzedaży CYBER WEEK zapisz się listę promocji i zyskaj gwarancję największej oszczędności.

    Program FRILO to…
    • Gwarancja najniższej ceny-40% na wybrane licencje FRILO.
    • Licencje wieczyste bez dodatkowych kosztów.
    • Spersonalizowana oferta produktów.
    • Bezpłatne wsparcie techniczne naszych specjalistów.
    • Specjalna umowa serwisowa oprogramowania (SSC).
    • Bogata funkcjonalność z zakresu analizy strukturalnej i projektowania konstrukcji żelbetowych, stalowych oraz drewnianych.

    GWARANCJA NAJWIĘKSZEJ OSZCZĘDNOŚCI

    Zapisz się na listę promocji jeszcze dziś!
    Liczba licencji jest ograniczona.

    Czytaj więcej

    Webinar: Pakiet SEMA do analizy wytrzymałościowej

    Bezpłatny webinar: Pakiet SEMA do analizy wytrzymałościowej

    Weź udział w bezpłatnym webinarze, podczas którego poznasz funkcje
     najnowszego, zintegrowanego interfejsu FRILO!

    Pozwoli on między innymi na:

    • szybkie przekazywanie danych obliczeniowych między programami SEMA i FRILO,
    • przeprowadzenie zautomatyzowanej analizy wytrzymałościowej konstrukcji dachowych.

    Szczegóły wydarzenia

    Godzina:
    14:00

    Termin:
    20 września

    Temat:
    Rozszerzenie funkcjonalności SEMA
     o analizę wytrzymałościową FRILO

    Uczestnicy webinaru poznają również kolejne rozwiązania, które zostaną wdrożone
     w następnych wersjach oprogramowania FRILO.

    Nie trać czasu i zapisz się na webinar!
    Liczba miejsc ograniczona.

    Czytaj więcej

    Wrześniowe webinary FRILO

    Odkryj możliwości modułu Konstrukcje stalowe!

    Co znajdziesz w module Konstrukcje stalowe?

    Do Twojej dyspozycji są programy do weryfikacji słupów, dźwigarów, ram portalowych i pasów jezdnych suwnic, w tym do określania decydujących kombinacji sił wewnętrznych.

    Weź udział w webinarze już 6 września!

    Pierwsze kroki w FRILO

    Dopiero zaczynasz? Nic się nie martw!
    Dzięki temu webinarowi pozyskasz nową wiedzę z zakresu pracy
    w nowym środowisku programu – FRILO!
    Weź udział w webinarze już 27 września i wejdź na nowy poziom projektowania

    Czytaj więcej

    Tworzysz analizę fundamentów? Koniecznie zobacz możliwości FRILO&SCIA Engineer!

    Rozważasz zakup FRILO lub SCIA Engineer?
    Tylko teraz, gdy zakupisz 4 dowolne moduły programów
     zapłacisz jedyne 1290 euro netto wraz z darmową umową serwisową na rok!

    Odkryj 12 niezależnych programów FRILO przeznaczonych do mechaniki gruntów i fundamentowania!

    1. Stopa fundamentowa FD+ | cena 600 euro

    2. Fundament blokowy FDB+ | cena 600 euro

    3. Ława fundamentowa brzegowa FDR+ | cena 400 euro

    4. Fundament słupa FDM+ | cena 400 euro

    5. Ława fundamentowa FDS+ | cena 400 euro

    6. Naruszenie nasypu BBR | cena 400 euro

    7. Belka na podłożu sprężystym BEB+ | cena 400 euro

    8. Ściana piwnicy BWA+ | cena 300 euro

    9. Obliczenie parcia gruntu EDB + | cena 300 euro

    10. Obliczenie osiadania SBR+ | cena 500 euro

    11. Ściana oporowa WSM+ | cena 600 euro

    12. Rama tunelowa TEB | cena 500 euro

    Stopa fundamentowa FD+ jest centralnym programem w naszym portfolio, umożliwiającym użytkownikom wejście do różnorodnego świata mechaniki gruntów i fundamentowania. Siły wewnętrzne i rodzaje obciążeń fundamentów obliczone w programie SCIA Engineer można przenieść do programu FD+ celem obliczenia wymaganego zbrojenia fundamentu i przeprowadzenia niezbędnych weryfikacji. Z Aplikacji FD+ możliwe jest bezpośrednie uruchomienie innych aplikacji celem dalszej analizy i obliczeń, w szczególności FDB+, FDM+, FDS+ FDR+, GBR+, BEB+ i SBR+.

    Zobacz w praktyce zgrany duet

    Jak programy SCIA Engineer i FRILO współpracują przy projektowaniu fundamentów? Oglądnij poniższy film i przekonaj się sam!

    Chcesz skorzystać z promocji lub masz jakieś pytania?

    Daj nam znać, wypełniając poniższy formularz.

      Czytaj więcej