Promocja: Skorzystaj z 20 wygodnych rat 0%

Zapraszamy do skorzystania z promocji PayU. Od 10 maja 2021 r.  możesz zakupić nasze programy na 20 wygodnych rat 0% od PayU i 0% RRSO.

W sprawie szczegółów zapraszamy do kontaktu: https://frilo.com.pl/kontakt/

 

Więcej informacji na temat rat można znaleźć w dokumencie „PayU Raty – najczęściej zadawane pytania przez kupujących” dostępnym na stronie: https://poland.payu.com/wp-content/uploads/sites/14/2020/11/PayU-Raty-FAQ-B2C_18.11.2020.pdf

Czytaj więcej

Poznaj moduł WSM+

Poznaj moduł WSM +, który umożliwia weryfikację nośności ścian oporowych płytowo-kątowych.

Oto 6 głównych możliwości modułu, z którymi zautomatyzujesz swoją pracę.

 1. Przeprowadzanie analizy z uwzględnieniem wypierania gruntu pod płytą fundamentową.
 2. Możliwość sprawdzenia nośności na obrót i poślizg oraz ogólnej stateczności i uskoku naziomu.
 3. Określenie parcia bocznego wywołanego przez grunt zasypowy.
 4. Możliwość zdefiniowania kilka poziomych warstw gruntu, poprzez zadanie im odpowiednich parametrów, takich jak kąt tarcia wewnętrznego, kąt tarcia gruntu o ścianę, kohezję, ciężar oraz moduł Younga.
 5. Możliwość zdefiniowania pod różnymi kątami m.in.: poziomy, wielokątny lub stale wznoszący się.
 6. Przeprowadzanie analizy bez lub z uwzględnieniem stojącej wody gruntowej.
 

Specjalna promocja

Skorzystaj z wyjątkowej promocji do końca kwietnia i wzbogać swój program o nowe, innowacyjne moduły, które zamienią Twój program w pełni kompleksowe rozwiązanie.

 

Pakiet Basic

Otrzymaj 7 dowolnych modułów z dostępnej listy za cenę 990 euro

 

Pakiet Pro

Otrzymaj 15 dowolnych modułów z dostępnej listy za cenę 2100 euro 

 

Połącz pakiety

Połączenie pakietu Basic i Pro oznacza uzyskanie kompletnych narzędzi, które umożliwią Ci realizowanie nawet najbardziej wymagających projektów!

Czytaj więcej

Poznaj nowe standardy dzięki niezwykłej wydajności w sposobie pracy programu Allplan i FRILO!

Serdecznie zapraszamy na szkolenie online w języku angielskim, podczas którego zostaną zaprezentowane nowe sposoby wymiany informacji pomiędzy programami Allplan i FRILO.

Na spotkaniu zostaną poruszone następujące zagadnienia:

 1. Import pliku IFC z Allplan do FRILO BIM-Connector.
 2. Przetworzenie modelu fizycznego w analityczny.
 3. Wczytanie stropu do programu PLT w celu obliczenia zbrojenia.
 4. Przekazanie stropu z powrotem do Allplan w pliku ASF i wygenerowanie zbrojenia.

Data: 28.04.2021
Godzina: 11:00

 

Zarejestruj się

Nie zwlekaj i zarezerwuj miejsce w wirtualnym pokoju już dzisiaj!

  Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-574, ul. Ciepłownicza 23. Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.

  Czytaj więcej

  Ściana oporowa WSM+

  Moduł WSM + umożliwia weryfikację nośności ścian oporowych płytowo-kątowych.

  Program przeprowadza analizę z uwzględnieniem wypierania gruntu pod płytą fundamentową, możliwe jest sprawdzenie nośności na obrót czy  poślizg oraz ogólnej stateczności i uskoku naziomu – sprawdzenie czy skarpa wraz ze ścianą nie stracą stateczności.

  Możliwe jest określenie parcia bocznego wywołanego przez grunt zasypowy. Użytkownik może zdefiniować kilka poziomych warstw gruntu, poprzez zadanie im odpowiednich parametrów, takich jak: kąt tarcia wewnętrznego, kąt tarcia gruntu o ścianę, kohezję, ciężar, moduł Younga.

  Grunt zasypowy może być zdefiniowany pod różnymi kątami (poziomy, wielokątny lub stale wznoszący się; nachylenie w dół nie jest możliwe ze względu na ograniczenia w podstawowej metodzie obliczeniowej) i obciążony różnymi rodzajami obciążeń (spoczynkowe, na gruncie za ścianą). Program pozwala na przeprowadzenie analizy bez uwzględnienia lub z uwzględnieniem stojącej wody gruntowej.

  Wyniki są zebrane w jeden dokument PDF, który zawiera dane wejściowe, metodykę obliczeń oraz zbrojenie elementu.

  Cena modułu WSM+ wynosi: 2 700 zł.

  Czytaj więcej

  Wywiad z Bartłomiejem Małkiem, współwłaścicielem firmy MR Statik Group

  Zapraszamy do lektury wywiadu z Bartłomiejem Małkiem, współwłaścicielem firmy MR Statik Group oraz posiadaczem licencji oprogramowania FRILO i Allplan. Pan Bartłomiej w rozmowie z nami opowiedział m. in.: o największych wyzwania projektowych, jak jego biuro radzi sobie w czasie pandemii, dlaczego warto przejść na technologię BIM oraz jak programy FRILO i Allplan wspomagają pracę projektantów.

   

  FRILO Polska: Jak rozpoczęła się Pana przygoda z inżynierią budownictwa i dlaczego zdecydował się Pan na wybór tej ścieżki zawodowej?

  Bartłomiej Małek: Zawsze chciałem wykonywać pracę, której efekty będą zauważalne. Nie każdy musi znać nazwisko architekta, który zaprojektował dany budynek, konstruktora który obliczył dany most czy inżyniera którego zespół wydrążył tunel metra. Niemniej jednak każdy codziennie korzysta z efektów pracy inżynierów, a ich praca wpływa na komfort życia mieszkańców. Wspaniale mieć udział w zmienianiu świata na lepsze.

  Proszę przybliżyć działalność biura projektowo-konstrukcyjnego MR Statik Group?

  Biuro MR Statik Group założyliśmy wspólnie z Bartoszem Radeckim-Pawlikiem w 2017 roku. Obecnie siedziba biura mieści się przy ulicy Malborskiej 65/24 w Krakowie, w dzielnicy Podgórze. Swoją działalność od początku opieramy na jakości tworzonej dokumentacji projektowej, a konkurencyjność budujemy wykorzystując nowoczesne technologie.

  Z ilu osób składa się Wasz zespół i jak dbacie o właściwą atmosferę w biurze?

  Aktualnie nasz zespół liczy 23 osoby. Nie boimy się inwestować w rozwój karier młodych osób. Dla większości naszych pracowników MR Statik Group to miejsce pierwszej pracy. Przychodzą do nas z dużą wiedzą teoretyczną wyniesioną ze studiów na Politechnice Krakowskiej, Rzeszowskiej czy AGH.

  Powierzają nam swoją karierę, licząc, że pomożemy im rozwinąć skrzydła w kierunku projektowania. My traktujemy to wyzwanie bardzo poważnie. Wspieramy ich rozwój, szkoląc ich z wykorzystaniem oprogramowania inżynierskiego, norm, wytycznych branżowych. Wspieramy ich w nauce języków obcych. Pracownicy cenią sobie to, że w każdym momencie swojej pracy mogą liczyć na wsparcie bardziej doświadczonego inżyniera, nigdy nikt nie zostaje sam z problemem.

  Kim są Wasi klienci i czy działacie jedynie na rynku polskim?

  Naszymi klientami są Inwestorzy, Biura Architektoniczne, Pracownie Konstrukcyjne oraz zakłady prefabrykacji głównie z Niemiec. Niestety na rynku polskim nadal dominuje kryterium niskiej ceny, a jakość spychana jest na drugi plan. Do świadomości wielu polskich inwestorów nie dociera jeszcze przeświadczenie, że nie stać ich na tanie, słabej jakości projekty.

  Klienci MR Statik Group traktują inwestycję jako całość – zamawiając u nas usługę, zyskują zoptymalizowany pod względem ilościowym i jakościowym projekt wraz z niezbędnymi do kosztorysu zestawieniami. Takie podejście pozwala na bieżąco kontrolować koszty budowy i wybierać najlepsze rozwiązania dla klienta.

  Kiedy i dlaczego zdecydowaliście się na wdrożenie programów FRILO i Allplan?

  Na oprogramowaniu Frilo i Allplan pracujemy od 2014 roku. A dlaczego to połączenie? Odpowiem pytaniem: Dlaczego przeciętny użytkownik iPhone’a kupując smartwatcha wybierze Apple Watch, a później dokupi jeszcze iPada lub Macbooka?

  Każdy producent stara się jak najbardziej zintegrować oprogramowanie wewnątrz własnej grupy, by wymiana informacji przebiegała jak najwydajniej, z korzyścią dla szybkości i jakości powstawania dokumentacji. Gdy stanęliśmy przed wyborem oprogramowania do obliczeń, zakup FRILO był dla nas oczywisty.

  W jaki sposób wspomagają one Waszą codzienną pracę?

  Program Allplan wykorzystujemy do modelowaia budynku od fazy koncepcyjnej po projekt wykonawczy, wykonujemy w nim plany deskowań oraz rysunki zbrojeniowe. W programie FRILO wykonujemy większość obliczeń oraz w module FDD porządkujemy dokumentację i łączymy w jeden dokument pdf.

  Jak wygląda współpraca między FRILO i Allplan?

  Do programu FRILO GEO oraz PLT można zaimportować model budynku wykonany w programie Allplan: słupy, ściany, belki oraz płyty wraz z otworami. Następnie w FRILO wystarczy zadać parametry materiałów, obciążenia, ustawić opcje siatkowania i można przystąpić do obliczeń. Po zakończeniu obliczeń istnieje możliwość wyeksportowaniu wyników MES do Allplana i korzystania z funkcji automatycznego zbrojenia płyt na podstawie obliczonych wartości w programie FRILO.

  Dlatego wraz z rozwojem programu Allplan w Polsce, spodziewamy się że popularność programu będzie dynamicznie rosła, Nasze biuro jest zaangażowane w tłumaczenie na język polski nowych modułów FRILO oraz testy oprogramowania.

  Które funkcje i narzędzia oprogramowania FRILO ceni Pan najbardziej i dlaczego?

  Program FRILO składa się kilkudziesięciu mniejszych programów, z których każdy służy do obliczeń wyizolowanych części budynku jak: dźwigar, słup, ściana, belka, bieg schodowy, stopa fundamentowa itd. Takie podejście sprawia, że nauka programu jest łatwa. Nie trzeba uczyć się jednego wielkiego programu z tysiącami funkcji – wystarczy skorzystać z kilku przystępnych programów. Nad całością dokumentacji czuwa moduł FDD, który porządkuje projekt oraz moduł GEO, który zajmuje się przekazywaniem obciążeń pomiędzy elementami konstrukcyjnymi.

  Dlaczego Pana zdaniem warto przejść z projektowania w 2D na technologię BIM?

  Wdrożenie pracy w technologii BIM jest opłacalne dla wszystkich uczestników procesu budowlanego pod warunkiem, że jego wdrożenie nastąpi na poziomie krajowym, a przynajmniej zleceniodawcy. Wykonany projekt w technologii BIM i udostępniony w chmurze gwarantuje lepszy przepływ informacji, mniej błędów i kolizji na poziomie projektu, szybsze lub wręcz automatyczne powstawanie i aktualizowanie kosztorysu. Model może być wykorzystywany przez firmy wykonawcze, geodetów oraz wszystkich dostawców materiałów i podwykonawców.

  Niestety bez rozwiązań systemowych wiele biur modeluje budynki w nowym standardzie, lecz nie dzieli się pracą na wczesnym etapie z innymi branżystami, przez co ta sama praca jest powielana. Dlatego pokutuje nieprawdziwe stwierdzenie, że modelowanie w technologii BIM jest droższe.

  Co pomyślałby inwestor, gdyby naprawdę zdawał sobie sprawę, że ten sam słup w jego budynku rysuje architekt, potem konstruktor, następnie instalator, elektryk, specjalista p-poż, architekt wnętrz, a on płaci przynajmniej 6 razy za tę samą czynność? Tak właśnie dzisiaj często się dzieje. Jeżeli inwestorzy to zrozumieją, zadbają o stworzenie jednolitego modelu BIM dla wszystkich branż. Kto jak kto, deweloperzy potrafią liczyć pieniądze.

  Który z Waszych projektów stanowił dla Was największe wyzwanie?

  Największe wyzwanie stanowią dla nas nasze projekty konstrukcji prefabrykowanych, które są dużą częścią naszego portfolio. W Polsce po wielu latach złej prasy, prefabrykaty wracają do łask. To nas bardzo cieszy, bo nowoczesna prefabrykacja ma prawie same zalety.

  Wymaga jednak od naszych inżynierów wiedzy dużo szerszej niż przy konstrukcjach monolitycznych. Musimy analizować możliwości linii produkcyjnej danego zakładu prefabrykacji, możliwości transportowe samochodów ciężarowych oraz całą drogę przejazdu – projektowaliśmy belki sprężone o długości sięgającej 30 metrów. Do tego mnogość systemów połączeń, oparć, systemów transportowych…

  Czy otrzymaliście kiedyś jakieś wyjątkowo ciekawe bądź nietypowe zlecenie?

  Najciekawsza w naszej pracy jest różnorodność, żadne zlecenie nie jest podobne do poprzedniego. Wykonujemy projekty: hal fabrycznych, centr logistycznych, biurowców, budynków mieszkalnych, farm wiatrowych. Projektowaliśmy kilka przedszkoli, czy też zdarzyła się spopielarnia zwłok. Każdy projekt jest ważny, ponieważ odpowiada na potrzeby naszych klientów.

  Jak Wasza firma radzi sobie w czasach pandemii COVID-19 i w jaki sposób pandemia wpłynęła na branżę budowlaną?

  Był to bardzo ciężki rok dla nas, naszych pracowników i kontrahentów. Zdajemy sobie jednak sprawę, że branża budowlana na tle innych gałęzi gospodarki radziła sobie wyjątkowo dobrze. Straciliśmy w ubiegłym roku kilka zaplanowanych kontraktów związanych z budową hoteli czy biurowców.

  Na szczęście udało nam się uzupełnić te braki projektami mieszkaniowymi i przemysłowymi. Cieszymy się, że utrzymaliśmy zespół, a nawet go powiększyliśmy. Pokazuje to, że warto być wszechstronnym, bo to pozwala szybko dostosowywać się do zmieniającego otoczenia.

  Co mógłby Pan doradzić młodym osobom, które wiążą swoją przyszłość z inżynierią budownictwa i chciałyby zawodowo zajmować się projektowaniem konstrukcji budowlanych?

  Praca w budownictwie wymaga od zaangażowanych w nią osób dużo poświęceń. Ciągłe bycie pod presją czasu, stała konieczność dostosowywania technologii, materiałów, oprogramowania do zmieniającego się rynku. To nie jest praca dla wszystkich, ale jeżeli ktoś ma prawdziwą pasję tworzenia, praca w budownictwie odpłaci mu wielką satysfakcją. Pamiętajmy, że trwałość budowli, które projektujemy wynosi minimum 40-50 lat. Często te obiekty „przeżywają” ich twórców.

  Młodym inżynierom życzę, aby każdy zaprojektowany przez nich budynek traktowany był przez nich jako ich „pomnik” i był powodem do dumy.

  Bardzo dziękujemy za wywiad i życzymy wielu sukcesów projektowych.

  Czytaj więcej

  Poznaj moduł B8 FRILO do projektowania dźwigarów sprężonych!

  Poszukujesz narzędzia do zaawansowanej analizy dźwigarów sprężonych? Poznaj możliwości jakie oferuje Ci oprogramowanie FRILO z modułem B8.

   
   

  Z modułem B8 będziesz mógł:

  – przeprowadzać obliczenia dla dźwigarów o różnych kształtach oraz przekrojach poprzecznych;

  – zadawać charakterystyki materiałowe (klasa ekspozycji, otulina, klasa betonu, cięgna);

  –  uwzględniać w obliczeniach nadbeton, – definiować jego grubość, obciążenie, szerokość oraz rodzaj styku powierzchni;

  – przeprowadzać obliczenia dla stanu montażu, jednocześnie uwzględniając podpory dodatkowe;

  – Analizować dźwigar w dowolnie zadanych przekrojach.

  Zainteresowany?

   

  Pobierz demo

  Pobierz demo FRILO B8 wraz z instrukcją obsługi.

   Administratorem moich danych jest Grupa TMSYS reprezentowana przez Spółkę TM SYS Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie 31-574, ul. Ciepłownicza 23. Podanie przeze mnie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Odbiorcami danych są podmioty wchodzące w skład Grupy TM SYS oraz podmioty przetwarzające w imieniu Administratora. Mam prawo do wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą̨ przetwarzane do odwołania mojej zgody, a po takim odwołaniu, przez okres przedawnienia roszczeń przysługujących Administratorowi danych i w stosunku do niego. Mam prawo żądania od Administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawa do przenoszenia danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych mam prawo do kontaktu z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem ul. Ciepłownicza 23, 31-574 Kraków lub email: IODO@tmsys.pl Więcej informacji mogę znaleźć w Polityce prywatności - TUTAJ.
   Czytaj więcej

   Program FRILO gotowy na Eurokody!

   1 stycznia 2021 r. jest bez wątpienia ważną datą w kalendarzu inżynierów budownictwa. To właśnie w tym dniu zaczną powszechnie obowiązywać w polskim prawie budowlanym tzw. Eurokody. Są to europejskie normy związane z wykonywaniem projektów i obliczeń konstrukcji. które na stałe zastąpią polskie normy.

   Rozpoczęcie obowiązywania Eurokodów to istotny moment dla wszystkich projektantów konstrukcji budowlanych, użytkujących na co dzień programy CAD / BIM. Nie wszystkie bowiem obsługują normy europejskie. Warto zwrócić uwagę na ten fakt, wybierając nowy program. Pozwoli to z pewnością uniknąć niepotrzebnych problemów i stresu w przyszłości.

   Na szczęście użytkownicy oprogramowania FRILO mogą spać spokojnie. Program posiada zaimplementowane eurokody, dzięki czemu pozwoli na szybkie i komfortowe wykonywanie obliczeń konstrukcyjnych, w zgodzie z obowiązującym prawem budowlanym.

   Listę Eurokodów (aktualną na dzień 14.08.2019) wprowadzonych do zbioru Polskich Norm możecie znaleźć na stronie pkn.pl: Link >

   Źródło: pkn.pl

   Czytaj więcej

   Promocja: W grudniu moduł PLT o 20% taniej!

   Skorzystaj ze specjalnej grudniowej promocji i zyskaj 20% rabat na zakup modułu PLT dedykowanego do współpracy z oprogramowaniem Allplan.

   Moduł PLT oparty na graficznym interfejsie użytkownika, wspomaga obliczenia konstrukcyjne i wymiarowanie płaskich ustrojów nośnych ze skomplikowanymi warunkami podparcia oraz schematami obciążenia, które byłyby trudne do analizowania przy użyciu tradycyjnych metod aproksymacyjnych.

   Moduł został stworzony przede wszystkim do projektowania żelbetowych płyt z belkami (stropów płytowo – belkowych) oraz płyt fundamentowych na podłożu sprężystym.

   Zobacz tutorial, w którym prezentujemy krok po kroku współpracę programów Allplan i FRILO. Tutorial składa się z 4 krótkich filmów instruktażowych, które możesz obejrzeć na stronie: Link do tutoriala >

   Promocja obowiązuje tylko do 31.12.2020. Nie czekaj i zapytaj o szczegóły.

    

   Zapytaj o ofertę

   Aby otrzymać szczegółową ofertę promocyjną, wypełnij poniższy formularz.

    

    Czytaj więcej

    Tutorial: Allplan & FRILO krok po kroku

    Przygotowaliśmy dla Was mini tutorial, w którym prezentujemy krok po kroku współpracę programów Allplan i FRILO. Tutorial składa się z 4 krótkich filmów instruktażowych, z których każdy w łatwy i przystępny sposób przedstawia wybrane zagadnienie. Zachęcamy również do pobrania bezpłatnego podręcznika pt. „Płyty metodą MES – PLT” opisującego moduł dedykowany do współpracy z Allplan.

    Allplan & FRILO krok po kroku – Cz. 1: Eksport modelu z programu Allplan

    1. W zakładce Statyka, w Pasku zadań wybieramy PLT Eksport-Obliczenia-Import.
    2. Zaznaczamy elementy, które chcemy eksportować do programu Frilo PLT.
    3. Otwiera nam się okno programu Frilo. 
    4. Rozwijamy drzewko po lewej stronie ekranu Kontur płyty i wybieramy Opracuj.

    Jak widać układ ma niepoprawnie zaimplementowane węzły.

    1. Rozwijamy zakładkę Edycja, a następnie CAD 🡪 statyka.
    2. Ponownie wybieramy Kontur płyty i Opracuj.

    Dzięki temu analizowany układ jest poprawny pod względem analizy statycznej.

     

    Allplan & FRILO krok po kroku – Cz. 2: Model w programie Frilo

    1. Rozwijamy drzewko Zadaj obciążenia i wybieramy Przypadek obciążeń.
    2. Definiujemy interesujące nas przypadki obciążeń i wybieramy Kategorię użytkowania
    3. Wybieramy OK, w celu zatwierdzenia.
    4. Na zakładce nad obszarem roboczym wybieramy przypadek obciążenia, do którego będziemy zadawać obciążenia.
    5. Na rozwijalnym drzewku wybieramy Zadaj obciążenia Obciążenie powierzchniowe  i wybieramy sposób nakładania obciążenia (w tym przypadku na konturze).
    6. Punkt 4 i 5 powtarzamy dopóki nie zadamy wszystkich obciążeń. Możemy również zadać obciążenia skupione, liniowe i termiczne.
    7. Po zadaniu wszystkich obciążeń generujemy siatkę MES. W tym celu na drzewku po  lewej stronie wybieramy MES- siatka – Właściwości i ustawiamy rozmiar oczka siatki oraz jej kształt.
    8. Wybieramy opcję Generacja, w celu wygenerowania siatki.
    9. Wybieramy z drzewka opcję Oblicz/Superponuj.
    10. W otwartym oknie zaznaczamy przypadki obciążeń, które chcemy uwzględnić w obliczeniach.
    11. Zapisujemy model wybierając  Zapisz. W otwartym oknie wpisujemy nazwę modelu.
     

    Allplan & FRILO krok po kroku – Cz. 3: Eksport modelu z programu Frilo do programu Allplan

    1. Zamykamy model w programie Frilo wybierając Zapisz i zakończ.
    2. W programie Allplan wybieramy plik rysunkowy, na którym chcemy zapisać model.
    3. Wybieramy zakładkę Zbrojenie, rozwijamy ikonę    znajdującą się w obszarze Szybki dostęp, a następnie wybieramy Kolorowy obraz zbrojenia.
    4. W wyświetlonym oknie wybieramy plik rysunkowy z zapisanymi wcześniej wynikami z programu Frilo, położenie, kierunek i rodzaj zbrojenia i zatwierdzamy wybór.

    W programie Allplan wyświetlą się kolorowe mapy przedstawiające zapotrzebowanie na zbrojenie.

     

    Allplan & FRILO krok po kroku – Cz. 4: Zbrojenie modelu

    1. Wybieramy ikonę Wprowadź zbrojenie powierzchniowe.
    2. Wybieramy Zbrojenie powierzchniowe i zaznaczamy obszar, który chcemy zazbroić. W oknie dialogowym na dole ekranu możemy wpisać odsunięcie od krawędzi.
    3. W oknie Wprowadź zbrojenie powierzchniowe wybieramy Wprowadź otwór i zaznaczamy otwór (jeśli taki występuje). Również tutaj użytkownik może zadać odsunięcie od krawędzi otworu.
    4. W oknie  Wprowadź zbrojenie powierzchniowe definiujemy  Grubość komponentu0.22;    Dolny poziom zbrojonego elementu – 2.78 oraz  Otulinę dolną lub górną – 0.04 i zatwierdzamy OK.
    5. W nowym oknie możemy dostosować rozkład zbrojenia, maksymalną długość, kierunek rozkładu, poziom zbrojenia cm^2/m, a także sposób przedstawiania (wszystkie pręty lub wybrane).
    6. Po zatwierdzeniu otwiera się paleta, na której możemy ustawić przedstawienie linii wymiarowych i tekstu. Program automatycznie przechodzi do opisu kolejnych prętów.

    Jeśli chcemy przerwać opisywanie zbrojenia możemy wybrać ESC. W każdej chwili można wrócić do przerwanego procesu rozwijając ikonę i wybierając Linia wymiarowa+opis.

    7. Wprowadzenie zbrojenia w drugim kierunku odbywa się podobnie (punkty 1-6), z tym, że w punkcie 5 należy zmienić kąt wprowadzanego zbrojenia.

     

    Pobierz podręcznik „Płyty metodą MES – PLT”

    Pobierz podręcznik opisujący sposób działania modułu PLT, który jest dedykowany do współpracy z oprogramowaniem Allplan.

       

    Pobierz Allplan

    Pobierz i przetestuj możliwości oprogramowania Allplan. Aby pobrać wersję demo, kliknij w poniższy przycisk.

     
    Czytaj więcej
    • 1
    • 2